Witaj gościu!

Aby móc korzystać w pełni z wszystkich
funkcji forum musisz:

- założyć konto klik,
- aktywować je przez emaila,
- zalogować się.

Pozdrawiamy,
Administracja - ScreSkill.com .
  • Posiadasz już konto? Zaloguj się..
    Nie pamiętam hasła
  • Stwórz nowe konto

  • Thread Contributor: kuba44aFAQ - Najczęściej zadawane pytania

    Wątek zamknięty 
    Ocena wątku:
    • 1 głosów - średnia: 5
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    #1

    Najczęściej zadawane pytania na serwerze Survival+Działki:

    Co tu się robi?
    Jest to klasyczny survival z materialną ekonomią wraz z różnymi dodatkami: działkami (pozwalającymi zabezpieczyć teren), nagrobkami (nagrobki po śmierci, które można zniszczyć - wypadną przedmioty osoby), meblami (niestandardowe przedmioty do stworzenia jako ozdoba) i wiele innych.

    Jak stworzyć działkę?
    Działkę możemy stworzyć z 4 bloków złota, 4 bloków żelaza oraz 1 bloku diamentu (dokładny crafting jest na /warp dzialka). Gdy ją będziemy mieć, możemy ją postawić na wolnym terenie.

    Jak teleportować się na stworzoną już działkę?
    Jest to bardzo proste. Wystarczy wpisać /ps home i kliknąć na pożądaną działkę na chacie. Możemy również ustawić nazwę działki /ps name a potem wpisać /ps home .

    Czy mogę stworzyć pułapkę na mojej działce?
    Tak, jest to dozwolone, ale pod warunkiem, że nie teleportujesz do niej graczy. Teleportacja graczy do pułapek jest zakazana.

    Czy można mnie zabić na działce?
    Domyślnie na działce PvP jest wyłączone. Możesz działać bezpiecznie, ale gdy zapragniesz, możesz je włączyć komendą /ps flag pvp allow (allow - włączone, deny - wyłączone). Uwaga! Trzeba być na terenie działki.

    Po jakim czasie wygasa działka?
    Działka wygasa po 30 dniach nieobecności na serwerze. Jeśli nie możesz wejść na serwer z pewnych powodów, poinformuj o tym administrację poprzez stosowny wniosek.

    Jak mogę dodać osobę do mojej działki?
    Wystarczy wpisać /ps add (nazwa osoby), a wtedy gracz otrzyma dostęp do Twojej działki.

    Dodałem osobę do działki i mnie okradła. Co mogę zrobić?
    Niestety, nie odpowiadamy za to, kogo dodajesz do działki. Kradzież jako taka nie jest karana, a właściciel dodaje nowe osoby do działki na własną odpowiedzialność.

    Jak mogę napisać wiadomość prywatną do innego gracza?
    Należy wpisać /m (nazwa gracza) (wiadomość). Komenda /msg oraz /r jest zarezerwowana dla systemu znajomych.

    Gdzie znajdę spis wszystkich komend na serwerze?
    Nie ma takiego spisu, jednak większość komend zawarta jest pod /pomoc, /menu oraz na /warp info.

    Do czego służy Martwy Talar?
    Jest to przedmiot, dzięki któremu po śmierci Twoje przedmioty zostaną zachowane w grobie i są chronione przed innymi graczami oraz czystką przedmiotów przez okres 30 minut. Sam grób natomiast wygasa po godzinie.

    Jakie są aktualne eventy na serwerze?
    Eventy, które aktualnie są na serwerze, są zapisane pod komendą /event. Obserwuj ją stale, ponieważ często jest aktualizowana.

    Jaki jest rozmiar mapy?
    Rozmiar mapy to obecnie 10x10 tysięcy kratek. Jeśli będzie taka potrzeba, zostanie powiększona.

    Gdzie jest sklepik serwerowy?
    Nasz sklepik serwerowy znajdziesz pod linkiem: https://screskill.com/sklep/mc/

    Czy istnieje lista wszystkich blokad i innych kar nałożonych na graczy?
    Tak, możesz sprawdzić wszystkie blokady nałożone na graczy pod linkiem: https://screskill.com/mcbans/.

    Co to są screcoinsy?
    Jest to waluta serwerowa, za którą można kupić między innymi VIPa lub specjalne przedmioty u villagerów na spawnie. Możemy je zakupić za prawdziwe pieniądze w naszym sklepiku, otrzymać z screchesta lub wygrać na evencie.

    Co to są wspomnienia ScreSKill?
    Możemy za nie zakupić gadżety, otrzymamy je z eventów oraz z screchestów.

    Co to są screchesty?
    Są to skrzynie, które są losowane co jakiś czas na serwerze. Jest 5 rodzajów skrzynek (gwiazdki). Z 5-gwiazdkowej możemy zdobyć najlepsze rzeczy, a z 1 najgorsze. Gdy otrzymamy taką skrzynię, udajemy się na /warp screchest i otwieramy skrzynię. Następnie wylosowaną rzecz - najczęściej gadżety, które możemy ubrać, klikając gwiazdę oraz wchodząc w kategorię gadżety. Uwaga! Strojów, czapek itd. nie można wyjąć z ekwipunku, ani ich przesunąć. Pełnią jedynie funkcję ozdobną, aby je wyłączyć, należy wejść do menu i kliknąć jeszcze raz na wybrany przedmiot.

    Czy mogę się teleportować w losowe miejsce na mapie?
    Wystarczy wpisać komendę /rtp. Jej zasięg to 2500 kratek od spawna.

    Czy mogę zmienić porę dnia/pogodę na świecie?
    Jest to możliwe poprzez menu lub /glosowanie. Wtedy rozpocznie się głosowanie na chacie za wybraną porą dnia/pogody. Inni mogą głosować poprzez kliknięcie na wybraną odpowiedź na chacie.

    Czy mogę wyłączyć scoreboard (statystyki po prawej stronie)?
    Poprzez komendę /staty możemy albo wyłączyć albo włączyć.

    Jak zdobyć meble?
    Można je zakupić u sklepikarza na /warp sklep lub stworzyć poprzez stół tworzenia. Rozpiskę mebli, które można stworzyć, znajdziesz pod /meble. Po kliknięciu na wybrany obiekt otrzymasz instrukcję, jak stworzyć dany przedmiot.

    Jak zdobyć pojazdy?
    Jedynym sposobem na zdobycie pojazdu jest zakupienie go na /warp sklep za screcoiny.

    Jak zatankować pojazd?
    Gdy postawisz pojazd, kliknij na niego kombinacją SHIFT + LPM. Wtedy otworzy się menu tankowania. Aby zatankować pojazd, najedź na ikonę tankowania. Najbardziej polecane paliwa to węgiel oraz drewno.

    Na jakim poziomie najlepiej kopać?
    Najbardziej optymalnym miejscem do kopania jest poziom 0. Tam pojawia się najwięcej rud.

    Jak teleportować się do miejsca śmierci?
    Wystarczy wpisać komendę /dback, która jest dostępna dla wszystkich graczy.

    Jak zdobyć Mistrzowski Żeton?
    Jest to nagroda za wygranie dużego eventu - na przykład pvp, budowniczego lub masterbuilders. Nie ma innej możliwości, aby go zdobyć.

    Jak sprawdzić listę dostępnych warpów?
    Wystarczy, że wpiszesz komendę /warp, a ukaże Ci się menu dostępnych warpów.

    Czy mogę zamienić moje doświadczenie (exp) na butelki z doświadczeniem?
    Tak, jest to możliwe. Użyj komendy /bottle get max, a wtedy otrzymasz maksymalną liczbę butelek, jaką możesz otrzymać za posiadane doświadczenie (exp).

    Jak mogę zdobyć niestandardowe zaklęcia?
    Możesz je kupić u sklepikarza na /warp sklep za screcoiny. Istnieje również szansa, że podczas zaklinania przedmiotów otrzymasz niestandardowe zaklęcie.

    Czy na mapie jest struktura [...]?
    Prawdopodobnie nie. Cała mapa jest wygenerowana przez niestandardowy generator, który nie przewiduje pojawienia się domyślnych struktur. Istnieją jednak niestandardowe struktury, które również oferują wiele możliwości.

    Jak mogę założyć klan?
    Zakładanie klanów jest dostępne dla rang VIP+. Jeśli posiadasz rangę VIP, użyj komendy /clan create.

    Nie mogę znaleźć na mapie przedmiotu [...].
    Większość przedmiotów, które możesz zdobyć na serwerze, pojawia się naturalnie na mapie. W przypadku, gdy przedmiot nie występuje, możesz go zakupić u sklepikarza na /warp sklep.

    Gdzie mogę znaleźć inne wasze serwery?
    Lista naszych serwerów znajduje się pod /serwery. Są tam wymienione wszystkie nasze serwery oraz strona internetowa.

    Jak mogę się skontaktować z administracją?
    Lista oraz kontakt do obecnej administracji znajduje się pod komendą /ekipa. Możesz skorzystać także z komendy /helpop.

    Gdzie mogę zgłosić skargę/propozycję/bug?
    Należy to zrobić na naszym forum tutaj w odpowiedniej kategorii oraz w odpowiednim dziale. Administracja rozpatrzy twoje posty.


    Wątek może być aktualizowany.
    2
    Zareaguj
    #2
    @Aktualizacja

    Z dnia:
     23.08.2023
    Zareaguj


    Użytkownicy przeglądający ten wątek:

    1 gości
    Skocz do:


    Projekt ScreSkill.com powstał w 2015 roku. Od tamtego czasu mieliśmy swoje wzloty i upadki, zgromadziliśmy duży zasób wiedzy który nadal stopniowo pogłębiamy. Na naszym forum znajdziesz wiele ciekawostek związanych z grami, komputerami, muzyką i wiele więcej.
    Dołącz do nas, tworząc zarazem niepowtarzalne community.
    Pozdrawiamy ekipa: ScreSkill.com



    Projekt i realizacja: Szablonet.pl & PATYrek
    Właściciel: ScreSkill.com, © 2015-2024.
    Nasz silnik: MyBB, oraz Tłumaczenie: MyBB.PL

    Hasło przewodnie projektu:
    Nasza Pasja ponad wszelkie korzyści...