Witaj gościu!

Aby móc korzystać w pełni z wszystkich
funkcji forum musisz:

- założyć konto klik,
- aktywować je przez emaila,
- zalogować się.

Pozdrawiamy,
Administracja - ScreSkill.com .
  • Posiadasz już konto? Zaloguj się..
    Nie pamiętam hasła
  • Stwórz nowe konto

  • Thread Contributor: Cukierkoofa★Top najdroższych ras psów na świecie ★ cz.2

    Ocena wątku:
    • 0 głosów - średnia: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    #1
    ┏╋━━━━━◥◣◆◢◤━━━━
             Poprzednio najbardziej moje serce skradł chow-chow, może to dlatego, że te słodką psinkę widuję na co dzień. Postanowiłam zatem, że na wstępie dodam link do artykułu, który mógłby was zaciekawić: https://www.psy.pl/chow-chow-panda/

    [Obrazek: 9d335c8fbbe8d1d8481bff3d8d0bd07c.jpg]


    ╋━━━━━◥◣◆◢◤━━━━━╋┛



    Najdroższe rasy psów cz.2

    w pierwszej części wspomniałam o takich rasach jak:

    *chow-chow*Mastif tybetański*Mastif francuski*Rosyjski toy*basset

    Ta część została poświęcona takim rasom jak:
    Pomeranin(piesek Boo), Wilczarz irlandzki, pies Faraona, Cavalier King Charles Spaniel

    Przeglądając internetowe artykuły stwierdziłam, że zacznę od najbardziej słodkich piesków, życzę przyjemnego czytania!

    1.Cavalier King Charles Spaniel

    Miłość od pierwszego wejrzenia, takie zdanie postawiłam po obejrzeniu internetowej grafiki. Cena szczeniaka czystej krwi: od 1300PLN.

    Gra warta świeczki, z wychowaniem psiaka poradzi sobie nawet początkujący właściciel. Umie dostosować się do otoczenia ludzi, uważam go za psa, który zaakceptuje warunki, dlatego nada się zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Pies nie wymaga dużo ruchu, ale aktywność nie stawia mu problemu.
    Angielska rasa, zyskująca popularność ze względu na wizerunek. Widoczne jest to, że pieski są pełne wdzięku, przyjazne wobec ludzi i otoczenia, żywe, wesołe, lubiące zabawę, opiekuńcze i przywiązujące się do domowników. Czworonożny przyjaciel nie znosi samotności, potrafi żyć w zgodzie z papugą, królikiem a nawet kotem. [b]
    [Obrazek: th?id=OIP.TubY2m8kf302uLsvPmQ2sQHaE8&pid=Api&rs=1&p=0][Obrazek: cavalier-king-charles-spaniel-puppies.jpg]
    [/b]


    2. Pomeranian( piesek Boo)




         To chyba, najmniejszy piesek, jakiego ujrzały moje oczy. Piesek wywodzi się z rodzinny szpiców, dzięki cudownemu wyglądowi rasa ta wznosi się na szczyty popularności, dlaczego? Przekonajcie się sami. Strony internetowe aż huczą od pytań typu: ,,pies boo rasowy”, ,,szczęnięta boo”, ,,sprzedam boo”. Przeglądając artykuły zadawałam sobie jedno podstawowe pytanie czy ,,boo’’ to skrócona nazwa rasy, otóż nie boo to imię jednego z pupili, który w internecie zyskał aż tak dużą popularność, że pomeraniana określa się pieskiem boo. Cena za szczeniaka czystej krwi: 1500-7000zł. Mimo, że ta mała kulka wygląda bardzo bezbronnie miewa napady agresji nawet w nieuzasadnionych momentach.

    Rasa ta uważana jest za aktywną, lubiącą się ,,wyszaleć”. Można na pewno rzec, że owa rasa oddana jest właścicielowi. Te towarzyskie, aktywne psiaki niestety nie nadają się dla dzieci, często są bojaźliwe, ważą około 2kg więc dzieci mogłyby- choćby niechcący, zrobić krzywdę.
    Są mądre, łatwe w wyszkoleniu, jednak przez bojaźliwość wymagają dużo cierpliwości ze strony właściciela.
    [Obrazek: 25.jpg]
    [Obrazek: 253699_10151524210488254_921945327_n.jpg]

    3. Pies Faraona
    Pierwsze pytanie, które od razu się nasuwa: ,,Dlaczego pies Faraona?”. Odpowiedź z jednej strony internetowej nie cieszyła do końca mego oka, dlatego pochodzi z wielu odmiennych źródeł, została trochę dośrodkowana, ponieważ każde źródło miało nieco inne poglądy. Większość stron zasugerowała, że wizerunkiem tych psów ozdabiano ściany grobowców Faraonów. Jest to jedna z nielicznych ras, które muszą mieć zapewnioną aktywność. Pies Faraona został wychowany do polowania, posiada silny instynkt łowiecki. Jest bardzo szybki, dlatego w krótkim czasie potrafi pokonać wiele kilometrów za swoją zdobyczą. Nie ma problemu w złapaniu zająca w biegu, a gdy wywęszy ukrytą ofiarę, sygnalizuje to szczekaniem. Pies nie nadaje się do spacerów, najwygodniejsza jest dla niego wolność ruchu.

    Szkolenie psa jest trudne, tylko ambitni właściciele mogą pokusić się o szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Należy pamiętać jednak, że nauka powinna być oparta na pozytywnej motywacji i nagradzaniu, ponieważ mamy do czynienia z rasą nie zależną, dlatego metody siłowe nie będą miały zastosowania. Rasa idealnie sprawdzi się dla osoby prowadzącej aktywny tryb życia. Pies nie znosi samotności, dlatego towarzystwo innych psów mu służy. Potrzebuje dobrego kontaktu z człowiekiem, w kontaktach rodzinnych okazuje czułość. Dla obcych trzyma odpowiedni dystans.

    Kontakty z kotami, powinny odbywać się pod kontrolą. Cena za szczeniaka tej rasy od 1900PLN. Na koniec dorzucam internetowe ciekawostki: Pies faraona posiada pewną nietypową umiejętność – rumieni się. Jeżeli jest podekscytowany albo szczęśliwy, uszy i nos zmieniają barwę z brązowej na różową.
    Wiele psów tej rasy ma też umiejętność „uśmiechania się” (tzw. grin) – pies na powitanie człowieka unosi wargi i odsłania zęby, jednak nie ma w tym agresji. Trzeba przyznać, że osoba niezorientowana może się takiego uśmiechu wystraszyć, szczególnie kiedy pies robi to, wyskakując na wysokość jej twarzy!

    [Obrazek: Pies_faraona_e34_corected_parka.jpg]

    [Obrazek: th?id=OIP.x9225zK7Js6ETOwunJZ8uwHaE7&pid=Api&rs=1&p=0]

    4. Wilczarz Irlandzki
    Pies nie jest wyjątkowo piękny leczy wyjątkowo drogi ze względu na status ,,arystokracji”.

    Cena za szczeniaka czystej krwi: od 2900PLN. Wilczarz słynie z filozoficznego podejścia do życia. Od tego pasa, nie wolno wymagać wzorowego posłuszeństwa, ponieważ zakorzenienie posłuszeństwa rodzi w nim samotność i chęć do podejmowania własnych decyzji. Za największą karę odbiera niezadowolenie właściciela. W wychowaniu metoda siłowa, nie ma zastosowania, należy stosować jedynie nagrody i pochwały. Pupil chętnie uczy się nowych rzeczy można określić go psem inteligentnym, potrzebuje konsekwencji, ale i łagodności.

    Młodociana rasa potrzebuje dużo cierpliwości, uwagi a nawet specjalnego traktowania. Psiaki preferują ruch oraz są bardzo towarzyskie, dlatego należy zabierać je w nowe miejsca i utrzymywać kontakt z innymi czworonogami. W wielu artykułach znalazłam wątek, który wydawał mi się śmieszny, ale możne naprawdę jest skuteczny? Psie przedszkole to rozwiązanie samotności dla psiaka, podobno nauczy go to obchodzenia z psiakami mniejszymi od siebie. Stwierdzam, że pies nie nadaje się dla każdego. Rasa wymaga dużo poświecenia, pieniędzy oraz ruchu. Idealny właściciel to osoba serdeczna, spokojna i konsekwentna. Ciekawostki: .Jak sama nazwa wskazuje, służył dawniej do polowania na wilki. Dziś w zasadzie nigdy nie reaguje agresywnie. Dlatego ma świetny kontakt z innymi psami, a także z dziećmi, których na pewno nie skrzywdzi – chyba że przewróci machając prawie metrowej długości ogonem.
    Doskonale nadaje się na stróża posesji, bo mało kto zaryzykuje spotkanie z psem tak ogromnym. Wilczarz w roli stróża sprawdza się jeszcze lepiej, gdy dostanie do towarzystwa drugiego psa, najlepiej małego i bardziej energicznego. Taki piesek, a może nim być też kundelek, pełni rolę alarmu.
    [Obrazek: Wilczarz%2C_szczenie_4_mies_FUKO_Festina.jpg][Obrazek: Irish_Wolfhound_4.jpg]

    Linki:
    1
    1
    Zareaguj
    Odpowiedz
    #2
    Kolejny świetny artykuł!
    Osobiście myślałem, iż tym razem wleci "Husky" :P.
    "Nie zaczynaj tego, co ja zakończę.."


    [Obrazek: giphy.gif]
    Zareaguj
    Odpowiedz


    Użytkownicy przeglądający ten wątek:

    1 gości
    Skocz do:


    Projekt ScreSkill.com powstał w 2015 roku. Od tamtego czasu mieliśmy swoje wzloty i upadki, zgromadziliśmy duży zasób wiedzy który nadal stopniowo pogłębiamy. Na naszym forum znajdziesz wiele ciekawostek związanych z grami, komputerami, muzyką i wiele więcej.
    Dołącz do nas, tworząc zarazem niepowtarzalne community.
    Pozdrawiamy ekipa: ScreSkill.com



    Projekt i realizacja: Szablonet.pl & PATYrek
    Właściciel: ScreSkill.com, © 2015-2024.
    Nasz silnik: MyBB, oraz Tłumaczenie: MyBB.PL

    Hasło przewodnie projektu:
    Nasza Pasja ponad wszelkie korzyści...